אודותינו

כבר למעלה מ-90 שנים חברת Gaggia (גאג'יה) היא החברה המזוהה ביותר עם מכונות קפה איטלקיות לשימוש ביתי ומקצועי. השם גאג'יה הוא שם נרדף לאיכות, מסורת, עיצוב ואמינות בעולם מכונות הקפה. מהיווסדותה על ידי ברמן הקפה אקילה גאג'יה "אבי מכונת האספרסו המודרנית", ועד היום, גאג'יה מובילה את תעשיית מכונות הקפה האיטלקית בכל העולם וכיום גם בישראל.

ההתחלה

מר וגברת גאג'יה, 1938, מילאנו. ג'יאובאני אצ'ילי גאג'יה, נולד ב-1895 במילנו, החל לעבוד בבר קפה במילנו כברמן. בתור חובב קפה מושבע, הוא לא היה מרוצה מטעם הקפה שיוצא ממכונת הקפה שהייתה ברשותו, שצרבה את הקפה והפכה אותו למר, או שהקפה היה עובר קליית ייתר כדי לפצות על המיצוי העלוב. ב -5 בספטמבר 1938, הברמן ג'יאובאני אצ'ילי גאג'יה רושם פטנט מס '365,726 עבור מכונת קפה שמאלצת את המים החמים לזרום בלחץ גבוה על הקפה הטחון. הקפה סוף סוף נטחן דק, המים עוברים בלחץ דרכו, ולתוך הספל יצא קפה עם "קרמה" (קצף צבוע קלות, למעלה). הקפה הוכן מהר יותר (לוקח 15 שניות כדי לייצר מנת אספרסו בודדת) והיה לו טעם וארומה יותר נמרצים – שזה כל מה שהשוק רצה.

Gaggia History

הקמת החברה

חברת Gaggia נוסדה בשנת 1947 והתאגדה רשמית ב -1948. הפיתוח של גאג'יה מתחיל לתפוס תאוצה, הוא התקין את המכונות שלו בכמה ברים עם שלט גדול על החלון 'Caffe crema di caffe naturale' "קפה קרמה מקפה טבעי". אנשים הפכו סקרנים, נכנסו לברים והסתכלו על המקצף שעל הקפה. חלקם עזבו וטענו שהכול תרמית, בזמן שאחרים הבחינו שהקפה לא מר ושיש לו יותר טעם.

הצלחה עולמית

בשנות ה-50 וה-60 המכונות של גאג'יה היו מוצבות בברי הקפה המפורסמים ביותר ברחבי העולם. בשנת 1952, שווקה מכונת הקפה הביתית הראשונה של גאג'יה - Gilda Gaggia. החברה ממשיכה לייצר מכונות אספרסו איכותיות (וכמו כן גם אבזרים וציוד נלווה). וב-1977 משווקת מכונה מקצועית לשימוש ביתי Baby Gaggia שהופכת לצלחה מיידית.

תחילתה של דרך חדשה

בשנת 1999 החברה נרכשה על ידי מתחרה איטלקי, הקבוצה הבינלאומית Saeco, אשר בתורה נרכשה על ידי יצרן ההולנדי פיליפס בשנת 2009. Gaggia עדיין פועלת בשורה נפרדת אך כיום משלבת עיצובי Saeco בחלק ממכונות האספרסו שלה. (טרם ההשתלטות פיליפס ברוב מכונות האספרסו של Gaggia היו דודי אלומיניום עכשיו יש להם דודי נירוסטה). עד שנת 2010, כל מכונות האספרסו וקפה Gaggia עדיין מיוצרים במילאנו במפעל Robecco Sul Naviglio ב-2015 החברה בונה מפעל חדשני ברומניה Gaggia Classic.

Gaggia ישראל

בסוף שנת 2016 אלון ביליה, מומחה הקפה ומנכ"ל גאג'יה ישראל, לאחר ביקור במילנו במפעל הוותיק של Gaggia איטליה מחליט על שיתוף פעולה עם החברה. היום גם אתם יכולים ליהנות מכוס קפה איטלקי איכותי שמשלב מסורת רבת שנים, וחידושים טכנולוגיים שהם חלק בלתי נפרד מחברת Gaggia.